فستیوال خرید دبی

Dubai Shopping Festival که مخفف آن (DSF) است، به معنای فستیوال خرید دبی است. هر ساله جشنواره خرید دبی با رویدادهای فوق العاده برگزار می شود . این جشنواره نخستین بار در 16 فوریه سال 1996 به عنوان خرده فروشی برای ترویج تجارت در دبی آغاز به کار کرد . از آن زمان به بعد به عنوان یکی از جاذبه گردشگری دبی گسترش یافت و از آن به بعد سالانه دو بار برگزار شده و میلیون ها نفر را راهی دبی می کند . تنها در سال 2006 به دلیل مرگ حاکم دبی ، شیخ مکتوم بن رشید آل مکتوم ، جشنواره به تعویق افتاد .

فستیوال خرید دبی

فستیوال خرید در دبی چگونه برگزار می شود ؟

شعار جشنواره خرید دبی یک خانواده – یک جهان – یک جشنواره است. این فستیوال یک ماه به طول می انجامد که در این مدت مراکز خرید دبی و فروشگاه های معتبر اجناس خود را تا 75 درصد ارزان تر به فروش می رسانند .

در جشنواره خرید دبی می توان کاهای با کیفیت با قیمت های منناسب خرید . در طول جشنواره فروشندگان معافیت مالیاتی دارند ، بنابراین می توانند اجناس را به قیمت ارزانی به فروش برسانند . علاوه بر این هرروز خریداران در قرعه کشی شرکت داده می شوند و جوایز ارزنده و جالبی برنده می شوند . جوایزی مانند ماشین LX570 , جوایز نقدی 100.000 درهمی به صورت نقد در محل انواع سرویسهای جواهرآلات, سکه های طلا, 21 کیلو طلا و نیز چندین دستگاه ماشین لگزوس می باشد که در قرعه کشی به مسافران تعلق می گیرد .

فستیوال خرید دبی

می توانید در جشنواره از ورزش های مفرحی همچون اسکی روی آب ، قایق سواری ، اسکیت ، تنیس ، هاکی و … لذت ببرید . علاوه بر این جشنواره غذا نیز در این ایام برگزار می شود که آشپزهای بین المللی مسابقاتی برگزار کرده که جایزه هایی ویژه ای نیز برای شرکت کنندگان در نظر گرفته میشود . جشنواره موسیقی ، نمایش های فیلم و تئاتر ، نمایش های خیابانی ، آتش بازی ، نمایشگاه های گل و تورهای گردشگری از دیگر برنامه های این فستیوال هستند . هفته مد دبی نیز در طول جشنواره خرید دبی برگزار می شود .

فستیوال خرید دبی

بخش کودکان فستیوال خرید دبی طرفداران زیادی دارد . در این بخش برنامه های شاد از جمله تئاتر عروسکی و سیرک های مهیج و دهها برنامه شاد دیگر برای کودکان در نظر گرفته می شود تا آنها نیز سهمی از این جشنواره داشته باشند .

 

 

زمان برگزاری فستوال خرید در دبی :

فستیوال خرید تابستانی دبی به دلیل گرمای هوا استقبال کمتری از آن می شود . این جشنواره بیشتر بر تفریح و سرگرمی های کودکان تمرکز دارد . فستیوال خرید زمستانی در دبی از (۵ ژانویه تا ۵ فوریه) برگزار می شود و بسیار مورد استقبال قرار می گیرد . در این جشنواره که همزمان با آغاز سال نو میلادی است ، برنامه های ویژه ای برگزار می شود .

فستیوال خرید دبی

چه چیزهایی در جشنواره خرید دبی می توان خرید ؟

در طول برگزاری جشنواره هر چیزی را که فکرش را بکنید ، می توانید با قیمت ارزانی تهیه کنید . اجناسی همچون زیور آلات ، لباس ، ساعت ، فرش ، صنایع دستی ، لوازم الکتریکی و … . اگر برندی همچون ورساچه ، آرمانی ، گوچی یا پرادا را دیدید ، برای خرید آن تعلل نکنید . بهترین زمان برای خرید برندهای معتبر ، فستیوال خرید است .